10.08.2013.
Drugi krug edukacija o tehnologiji proizvodnje i navodnjavanju jagodastog i koštičavog voća

  U saradnji sa profesorom dr Radisavom Blagojevićem, njegovim asistentom Master inž. Vladimirom Božićem, i profesorom dr Slavišom Trajkovićem Program Fruits & Berries organizuje predavanja na teme:

- Tehnologija proizvodnje jagodičastog i koštičavog voća
- Navodnjavanje voćnjaka

       Cilj predavanja je podizanje nivoa znanja proizvođača voća kada je u pitanju izbor sorti voća, podizanje zasada, nega zasada, zaštita od bolesti i štetočina kao i značaj i primena savremenih metoda zalivanja voća.

PREDAVANJA SU ODRŽANA

U Pirotu dana 28.11.2012.
U selu Vlase - Opština Leskovac dana 06.12.2012.
U selu Hum - Opština Crveni krst dana 08.12.2012.
U Svrljigu dana 10.12.2012.
U Vranju dana 12.12.2012.
U Prokuplju dana 16.12.2012.
U Žitorađi dana 21.12.2012.
U Vučju dana 22.12.2012.
U selu Žitorađa - Opština Vladičin Han dana 23.12.2012.
U Merošini dana 26.12.2012.
U Doljevcu dana 08.01.2013.
U Medveđi dana 10.01.2013.
U Lebanu dana 11.01.2013.
U Malči - Opštna Pantelej dana 12.01.2013.
U Bojniku dana 15.01.2013.
U Sićevu - Opštna Niška Banja dana 16.01.2013.
U Vladičinom Hanu dana 18.01.2013.
U Gornjem Matejevcu - Opština Pantelej dana 19.01.2013.
U Gabrovcu - Opština Palilula dana 20.01.2013.
U Gadžinom Hanu dana 22.01.2013.
U Tešica - Opština Aleksinac dana 23.01.2013.
U Ražnju dana 24.01.2013.
U Surdulici dana 25.01.2013.
U Vukanji - Opština Aleksinac dana 26.01.2013.
U selu Žuč - Opština Kuršumlija dana 28.02.2013.
U selu Grgure - Opština Blace dana 31.0.2013.
U Grdelici dana 31.01.2013.
U Donjem Dušniku - Opština Gadžin Han dana 03.02.2013.
U selu Ladovica - Opština Vladičin Han dana 05.02.2013.
U Bujanovcu dana 06.02.2013.
U Kuršumliji dana 07.02.2013.
U Trgovištu dana 12.02.2013.
U Babušnici dana 13.02.2013.
U Crnoj Travi dana 14.02.2013.
U Pukovcu - Opština Doljevac dana 15.02.2013.
U Preševu dana 19.02.2013.
U Bosilegradu dana 20.02.2013
U Dimitrovgradu dana 21.02.2013.
U Beloj Palanci dana 22.02.2013.
U Krupcu - Opština Pirot dana 25.02.2013.
U Svrljigu dana 26.02.2013.
U Velikoj Plani - Opština Prokuplje dana 27.02.2013.
U selu Balajnac - Opština Merošina dana 28.02.2013.
U selu Samarinovac - Opština Žitorađa dana 01.03.2013.
U selu Stubla - Opština Bojnik dana 04.03.2013.
U selu Donje Lopušnje - Opština Vlasotonce dana 05.03.2013.
U selu Suračevo - Opština Babušnica dana 06.03.2013.
U Blacu dana 07.03.2013.
U selu Bresnica - Opština Vranje dana 09.03.2013. 
U selu Crvena Reka - Opština Bela Palanka dana 11.03.2013.
U Bošnjacu - Opštiana Lebane dana 12.03.2013.
U Vitoševacu - Opština Ražanj  dana 13.03.2013.
U selu Sijarinja - Opština Medveđa dana 14.03.2013.
U selu Željuša - Opština Dimitrovgrad dana 15.03.2013.
U selu Krševica - Opština Bujanovac dana 16.03.2013.
U selu Alakince - Opština Surdulica dana 19.03.2013.
U selu Gredetin - Opština Aleksinac dana 02.06.2013.
U Blacu dana 23.08.2013. 

Druga faza edukacije ima za cilj pružanje praktične pomoći odabranim proizvođačima, odlaskom u njihove voćnjake. Edukacija se sastoji u prezentaciji primene savremene tehnologije proizvodnje, odnosno podizanja zasada, kontrole rezidbe, korektivne (zelene) rezidbe, nege, ishrane, zaštite od biljnih bolesti i štetočina, berbe.

U selu Balajnac – Opština Merošina u domaćinstvu Ivice Ristića dana 22.03.2013.
U Donjem Dušniku - Opština Gadžin Han u domaćinstvu Ivana Markovića dana 23.03.2013.
U selu Plavce  - Opština Bojnik u domaćinstvu Gordane Stanković dana 24.03.2013.
U selu Alikince - Opština Surdulica u domaćinstvu Dragana Tošiča dana 26.03.2013.
U selu Drešnica - Opština Blace u domaćinstvu Milana Lapčevića dana 31.03.2013.
U selu Grudaš - Opština Žitorađa u domaćinstvu Radoja Ranđelovića dana 04.04.2013.
U selu Nevada - Opština Kuršumlija u domaćinstvu Desimira Ilića dana 07.04.2013.
U selu Velika Plana - Opština Prokuplje u domaćinstvu Nikole Barać dana 12.04.2013.

U drugom krugu edukacija učestvovalo je ukupno 1683 proizvođača voća



Nazad